Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио свету архијерејску Литургију у суботу, 18. новембра 2023. године, у параклису на Новом гробљу у Бору посвећеном Свим светима. Епископу су саслуживали протојереји Саша Степановић и Радоје Мијовић и архиђакон Илија. Пре Литургије Епископ је осветио параклис. А светој Литургији присуствовали су и градоначелник Града Бора Александар Миликић и заменик градоначелника Мики Јаношевић.

По отпусту Литургије служен је помен преминулим након чега се Преосвећени Епископ обратио верницима. Владика је подучио верни народ да на гробља треба долазити са поштовањем и сећањем на оне који су пре нас стали пред лице Божје, те да су гробља, после храмова, најсветија места за хришћане. Епископ је затим заблагодарио градоначелнику Града Бора и свима онима који су на било који начин помогли подизање параклиса на борском гробљу.

Текст: Дејана Јовановић