У четвртак навече, 14. септембра 2023, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион свечано је у порти Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару отворио осми по реду Фестивал хришћанске културе. Међу бројним званицама били су, градоначелник г. Бошко Ничић, начелник Зајечарског округа г. Владан Пауновић, директор зајечарске болнице др Мирослав Стојановић, представници Војске, Полиције, свештенство Епархије тимочке, бројни гости Фестивали и многи други. Присутнима се обратио и градоначелник Зајечара г. Бошко Ничић а отварање је својим појањем улепшао Хор Саборне цркве и Дечји хор Саборне цркве, вођен диригентом проф. Наташом Јовановић.

После свечаног отврања Фестивала уследило је предавање презвитера Оливера Суботића на тему: ,,Изазов вештачке интелигенције: поглед из православне перспективе“. После предавања слушаоци су у вези са темом могли да поставе питања о. Оливеру.

Фотографије: Љупко Милетић

Снимак можете погледати на youtube каналу Епархије тимочке:

Снимак предавања презвитера Оливера Суботића можете погледати на youtube каналу Епархије тимочке: