20160828_085909На празник Успења Пресвете Богородице  у храму који је посвећен Пресветој Мајци Богородици, у селу Доња Каменица поред Књажевца, свету Литургију служио  је надлежни парох протојереј Перица Божуновић који се обратио верном народу. Овај велики празник  окупио је многе вернике који су се сабрали на овом светом месту да би подвиг Богомајке, која је духовна мајка свих нас.

Надлежни парох се обратио беседом верном народу рекавши да је чудесна тајна овог великог празника који данас прослављамо, Успеније Пресвете Дјеве Богородице и њена неизмерна слава јер је примила Извор живота у себе. Да сви ми који верујемо у Сина Њеног, Господа Исуса Христа, имамо живот вечни, идући Божијим путем и овде на земљи постајемо причасници вечних добара.

Овогодишњи домаћин био је Љубиша Василић, а за следећу годину се пријавио Ненад Лазаревић са својом породицом. После опхода око храма и ломљења славског колача приређено је послужење за све присутне.

протојереј Перица Божуновић