У уторак, 2. августа 2022. године, на празник Светог пророка Илије прослављена је храмовна слава у селу Врело крај Сокобање и прослављено је 150 година Цркве. Литургијским сабрањем началствовао је протонамесник Ивица Станковић уз саслуживање надлежног пароха протонамесника Немање Тобића.

По завршетку Литургије и литије око храма, пресечен је славски колач након чега је уследио краћи културно-уметнички програм у част јубилеја храма.

У програму су учествовали КУД „Соко“ из Сокобање, КУД „Младост“ из Читлука, удружење књижевника „Стојан Живадиновић“  из Сокобање, Удружење „Етнос-С“ из Читлука, као и естрадни уметници Ивана Јовановић и Драган Живановић Сокобањац, а сам програм је био организован у сарадњи МЗ Врело, Удружења „Бањско Преображење“ и ЦО Читлук. Након програма присутни верни народ наставио је прослављање храмовне славе за трпезом љубави.