У галерији Народног музеја у Зајечару, у недељу 22. септембра 2019.  године, одржана је промоција књиге протојереја мр Игора Ивковића. Књига „Летопис Тимочке епархије 1934-2014“  читаоцу пружа увид у историјска, црквена и друштвена дешавања која су обележила овај вишегодишњи период у Тимочкој Крајини.

Књига је настала као резултат ауторовог дугогодишњег истраживања и прикупљања чињеница, а објављена је поводом јубилеја 185-годишњице Епархије тимочке и 8 векова аутокефалије Српске православне цркве.

О књизи су говорили др Александар Раковић, виши научни сарадник на Институту за новију историју Србије, протојереј – ставрофор Ранко Јовић, парох неготински у пензији и сам аутор, а окупљене је поздравио и Епископ тимочки г. Иларион који је изразио захвалност протојереју Игору за посвећеност и труд који је уложио приликом стварања овог летописа.

Програм је водила госпођа Марина Милутиновић, а читав догађај је увеличао хор Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару.

фото: www.timokpress.rs