Други дан празника Силаска Духа Светог на апостоле (Педесетница) је свечано прослављен у Штубику код Неготина. Храм у Штубику је посвећен Светој Тројици па је поводом храмовне славе, на молитвеном сабрању, служена света Литургија.

Литургијом је началствовао парох доњомилановачки протојереј Иван Милановић коме је саслуживао надлежни парох штубички протонамесник Душан Динић. Богослужење је додатно увеличало присуство деце која су се причестила, као и предивно певање чтеца Дарка Ђорђевића.

Након Литургије обављена је литија око храма и резање славског колача са овогодишњим домаћином Срђаном Велојићем. Чланови фолклорне групе „Прераст“ из Штубика су игром и песмом додатно улепшали овај велики празник који се наставио дружењем уз ручак који је организовао Црквени одбор из Штубика.

ЦО Штубик