На празник Преподобног Симеона Мироточивог, у недељу 26. фебруара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Буково. Епископу су саслуживали протосинђели Симеон и Енох, и архиђакон Илија. У току Литургије владика је благосиљао славске дарове које је у част свог небеског заштитника принео отац Симеон.

У својој беседи, владика је подестио вернике да Црква данас обележава сећање на Адамово изгнанство из раја, и истакао да је Адама љубав Божја изгнала из раја како би у њему било пробуђено покајање неопходно за спасење.

Такође, Епископ је нагласио да је период Часног поста који нам предстоји, период покајања којим обнављамо своје крштење, али и период опраштања које дајемо другима али и које молимо за себе.

За крај, Преосвећени владика је пожелео свим верницима да храбро, смирено и достојанствено, у радости и нади на помоћ Божју, уђемо у период Великог поста.

Текст: Дејана Јовановић